Skarbonka


Każdy z nas miał ją w dzieciństwie. Wypełnianie jej drobnymi monetami przybliżało nas do spełnienia dziecięcych marzeń – ulubiony smak lodów, strój znanego piłkarza, domek dla lalek… Są jednak osoby, które marzą o prawdziwym domu, którego nie mają. Razem możemy to zmienić.


WYPEŁNIJMY DOM!

 

Wypełnij dom

Fundusz mieszkaniowy dla osób doświadczających bezdomności? Tak!

Jak wygląda lokal socjalny, do którego trafia się po latach spędzonych na ulicy? By móc w nim zamieszkać
niezbędny jest generalny remont oraz podstawowe wyposażenie.

Wesprzyj fundusz – WYPEŁNIJ DOM!

Na co przeznaczamy pieniądze z Funduszu mieszkaniowego?

Remonty

Często pierwszym domem po latach spędzonych na ulicy jest mieszkanie socjalne. Każda osoba doświadczająca bezdomności, która się o nie ubiega, musi zmierzyć z formalnościami i czasem – na upragnione „M” czeka się często długie lata. Niekiedy niezbędny jest też generalny remont.

Podłogi praktycznie nie istniały, ze ścian odpadał tynk, nie było żadnego ogrzewania ani instalacji elektrycznej – tak wyglądało mieszkanie, w którym miała zamieszkać pani Beata. Potrzebny był remont, który wyceniono na minimum 35 tysięcy złotych. Dla osoby wychodzącej z bezdomności, to kwota nieosiągalna. Dlatego… WYPEŁNIJ DOM!

Wyposażenie

W każdym mieszkaniu niezbędne jest podstawowe wyposażenie - pralka, stół, fotel... których osoby przebywające na ulicy lub w placówce nie posiadają.

Dlatego gdy wreszcie trafią pod dach, muszą urządzić to miejsce od początku. Bo przecież mieszkanie, to nie tylko ściany. Pani Kasia czeka na lodówkę, pani Teresa potrzebuje lampę i karnisz, a pan Adam marzy o meblach do kuchni, których teraz nie ma. Dlatego… WYPEŁNIJ DOM!

Hostele

Jest też grupa osób bezdomnych, które jeszcze nie mają dachu nad głową, a z różnych powodów nie mogę zamieszkać w schronisku (np. brak miejsca lub stan zdrowia). Wyjściem są hostele – jeszcze nie dom, ale bezpieczne schronienie na czas zimy. Razem możemy zapewnić takie miejsce tym, którzy go potrzebują właśnie dzięki funduszowi.

Panu Andrzejowi, bez domu, po wyjściu ze szpitala groził ponowny powrót na ulicę – dzięki pobytowi w hostelu mógł wrócić do pełni sił i podjąć dalsze starania o dach nad głową. Dlatego… WYPEŁNIJ DOM!

 

O Funduszu mieszkaniowym

 

Dla kogo?

Fundusz mieszkaniowy "WYPEŁNIJ DOM" powstał z myślą o osobach doświadczających bezdomności, które pozostają w stałym kontakcie z pracownikami socjalnymi, doradcami zawodowymi oraz psychoterapeutami Dzieła Pomocy św. Ojca Pio. Środki z funduszu pozwolą nam wesprzeć osoby, które pragną zmiany swojej sytuacji życiowej.


 

Kim jesteśmy?

Dzieło Pomocy św. Ojca Pio jest organizacją pożytku publicznego, która powstała szesnaście lat temu z myślą o ludziach, którzy utracili swój dom. Codzienną pracą wspieramy osoby bezdomne w pokonywaniu życiowych trudności. Oferujemy pomoc podstawową (łaźnia, pralnia, garderoba, żywność) oraz specjalistyczną (wsparcie socjalne, zawodowe, mieszkaniowe, prawne, duchowe).


 

Dzieło Pomocy św. Ojca Pio

KRS 0000217272
Nr konta Bank Pekao SA: 74 1240 2294 1111 0010 1273 0039
Nr konta dla przelewów z zagranicy BNP Paribas Bank Polska SA:
PL 46 1600 1013 1844 8878 7000 0001 • SWIFT/BIC: PPABPLPK
tel.: +48 12 433 51 60 • e-mail: pomoc@dzielopomocy.pl 

Zapisz się na newsletter

i bądź na bieżąco z Dziełowymi wydarzeniami.