Wigilijne spotkanie z ubogimi

Wigilijne spotkanie z ubogimi

Od wielu lat w klasztorze braci kapucynów przy ul. Loretańskiej w Wigilię Bożego Narodzenia spotykamy się przy świątecznym stole z osobami ubogimi, bezdomnymi i samotnymi. W tym roku ze względu na obowiązujące obostrzenia nie mogło się ono odbyć w takiej formie, jak dotychczas. Dlatego zaprosiliśmy naszych Gości – osoby doświadczające bezdomności – do Centrum Pomocy przy ul. Smoleńsk, by złożyć życzenia i podziękować za miniony rok.

Przygotowania do świątecznego spotkania rozpoczęły się już tydzień wcześniej. Dołożyliśmy wszelkich starań, by tradycja spotkania wigilijnego z osobami ubogimi mogła być kontynuowana w sposób bezpieczny. Bracia postnowicjusze z roku franciszkańsko-duszpasterskiego przygotowali 250 paczek z żywnością i słodkościami, które wraz z ciepłymi posiłkami wydawaliśmy w dzień Wigilii. Wszystko po to, by pomóc osobom doświadczającym bezdomności przeżyć ten świąteczny czas w sposób spokojny i godny, ale również dać namiastkę domowego ciepła.

Dzięki naszym Darczyńcom nie zabrakło świątecznych potraw, przygotowanych przez Kuchnię S.Samueli: pysznego barszczu z uszkami, ręcznie klejonych pierogów, czy ryby z kapustą i ziemniakami. Czas oczekiwania upłynął naszym gościom na wspólnym kolędowaniu i rozmowach z braćmi kapucynami. Duże zaskoczenie i radość przyniosła  niespodziewana wizyta ks. bp Roberta Chrząszcza, który w wigilijne przedpołudnie odwiedził ubogich w kilku miejscach Archidiecezji Krakowskiej.|

  
 

To był wyjątkowy dzień! Serdeczne życzenia i słowa otuchy, mieszały się ze wzruszeniem, nadzieją i wdzięcznością. I choć było inaczej niż w poprzednich latach, to najważniejsze się nie zmieniło  bliskość i spotkanie z drugim człowiekiem. 

Dziękujemy braciom kapucynom, którzy czuwali nad całością świątecznego przedsięwzięcia, siostrom felicjankom oraz wolontariuszom, którzy służyli wśród osób doświadczających bezdomności.

Dzieło Pomocy św. Ojca Pio

KRS 0000217272
Nr konta Bank Pekao SA: 74 1240 2294 1111 0010 1273 0039
Nr konta dla przelewów z zagranicy Bank BNP Paribas:
PL 46 1600 1013 1844 8878 7000 0001 • SWIFT/BIC: PPABPLPK
tel.: +48 12 433 51 70 • e-mail: pomoc@dzielopomocy.pl