Dzieło nagrodzone tytułem „Lidera Wolontariatu”

Dzieło nagrodzone tytułem „Lidera Wolontariatu”

W piątek 11 grudnia rozstrzygnięto drugą edycję konkursu Liderów Wolontariatu organizowanego przez Centrum Obywatelskie w Krakowie. Z radością informujemy, że Dzieło Pomocy św. Ojca Pio otrzymało 1. miejsce w kategorii organizator wolontariatu.

Podczas uroczystej gali (która odbyła się w trybie online), Jolanta Kaczmarczyk, zastępca dyrektora Dzieła, powiedziała: - Jesteśmy zaszczyceni i wzruszeni, że w imieniu wolontariuszy Dzieła Pomocy św. Ojca Pio możemy odebrać tak piękną nagrodę. Wolontariusze są tą grupą, która tworzy Dzieło od samego początku, właściwie to Dzieło wyrosło z wolontariatu. To grupa, która jest bardzo istotna i cały czas obecna w niesieniu pomocy osobom doświadczającym bezdomności. W naszych centrach zaangażowanie wolontaryjne ponad 200 osób uzupełnia działania pracowników i braci kapucynów. To dla nas ogromne wyróżnienie - jedno z tych, które w sposób szczególny będzie w naszych sercach.

W działania Dzieła Pomocy św. Ojca Pio rocznie angażuje się około 200 wolontariuszy. Są dla nas wsparciem w wielu obszarach pomocy doraźnej – garderobie, łaźni i świetlicy oraz w działach merytorycznych – na recepcji Poradni Psychologicznej oraz w Punkcie Konsultacyjnym.

- Nie wyobrażam sobie naszej organizacji bez wolontariuszy. Oni wnoszą coś wspaniałego i wyjątkowego: bezinteresowność i wielkie zaangażowanie. To z ich pomocą odmieniają się historie osób bez domu. Dzięki tym spotkaniom zmieniamy spojrzenie na drugiego człowieka - mówi Joanna Zaborowska, koordynator wolontariatu w Dziele Pomocy św. Ojca Pio.

Wszystkich, którzy chcieliby się włączyć w Dziełowy wolontariat zapraszamy do kontaktu – KLIKNIJ TUTAJ.

Do zobaczenia w Dziele!


Celem Konkursu „Lider Wolontariatu” organizowanego przez Centrum Obywatelskie w Krakowie jest popularyzacja i przybliżeniu znaczenia wolontariatu, poprzez szerzenie wiedzy o wolontariuszach i świadczonej przez nich codziennie pracy, a także budowa i wzmacnianie więzi społeczności lokalnych w oparciu o zaufanie i solidarność społeczną.

Dzieło Pomocy św. Ojca Pio

KRS 0000217272
Nr konta Bank Pekao SA: 74 1240 2294 1111 0010 1273 0039
Nr konta dla przelewów z zagranicy Bank BNP Paribas:
PL 46 1600 1013 1844 8878 7000 0001 • SWIFT/BIC: PPABPLPK
tel.: +48 12 433 51 70 • e-mail: pomoc@dzielopomocy.pl