Podziel się dobrem, czyli o jesiennych inicjatywach dla osób bez domu

Podziel się dobrem, czyli o jesiennych inicjatywach dla osób bez domu

W tym trudnym czasie otrzymujemy wiele wsparcia oraz życzliwości od dobrych ludzi, bez których nasza codzienna praca na rzecz osób bezdomnych nie byłaby możliwa. Słowa naszego Patrona św. Ojca Pio o tym, że "Serce lubi się dzielić tym, czym jest napełnione" towarzyszą nam dziś jeszcze mocniej. Dlatego z wdzięcznością za to, co otrzymujemy - chcemy opowiedzieć o ostatnich inicjatywach, zorganizowanych przez Przyjaciół Dzieła.

O tym, jak wielkie serca mają nasi Przyjaciele i Darczyńcy przekonujemy się już 16 lat. Wsparcie, które za ich pośrednictwem otrzymujemy ma nie tylko wyraz praktyczny, bo pozwala nam nieść pomoc najuboższym, ale również dodaje nam sił i przywraca wiarę, że ludzie są naprawdę dobrzy.


Aż 1.5 tony żywności

Jedną z takich inicjatyw zorganizowanych z myślą o osobach bezdomnych, była zbiórka żywności przeprowadzona przez Grupę Modlitwy św. Ojca Pio w Stalowej Woli. Zbiórka, na czele której stanął pan Marek Spasiuk jest już swego rodzaju "tradycją", bo kontynuowana jest nieprzerwanie od 2013 roku. W podwórkowym garażu niewielkiego rozwadowskiego klasztoru braci kapucynów, ludzie dobrej woli przynosili żywność i artykuły higieniczne. W akcję zaangażowało się aż 12 parafii, dzięki czemu wspólnymi siłami udało się zebrać 1,5 tony żywności długoterminowej! To pozwoli zabezpieczyć osoby bezdomne na najtrudniejszy dla nich czas zimy.


Niezwykła licytacja 

Zbiórki urodzinowe, licytacje ręcznie wydzierganych części garderoby...., a może lekcje tańca? Po raz kolejny przekonaliśmy się, że kreatywność, zaangażowanie i serce, którym obdarzają nas Przyjaciele Dzieła – prawdziwie nie ma granic! Tym razem pomysłowością wykazała się pani Kasia z krakowskiej szkoły West Coast Swing, która postanowiła podzielić się swoim talentem i zorganizowała licytację prowadzonych przez siebie lekcji tańca. Efekt? Zebrane ponad tysiąc złotych, które w całości zostało przekazane na pomoc osobom bez domu! 


Ks. Wojciech Węgrzyniak wspiera Dzieło

Do grona Przyjaciół Dzieła dołączył również ks. Wojciech Węgrzyniak – ceniony kapłan i rekolekcjonista, znany ze swego daru słowa, którym również dzieli się na papierze. Tym razem jedna z jego książek będzie nie tylko inspirować innych, ale w sposób realny pomoże osobom ubogim. Z ogromną radością przyjęliśmy informację, że cały dochód ze sprzedaży najnowszej książki zostanie przeznaczony na pomoc osobom bezdomnym.


Dobro i hojność, którą nas obdarzacie za każdym razem tak samo nas wzrusza. Jesteśmy wdzięczni, że nie brakuje wśród nas osób, które razem z nami chcą odmieniać historie osób bez domu na lepsze.

Z całego serca dziękujemy wszystkim tym, którzy otworzyli serca na pomoc osobom ubogim i wykluczonym.

Dowiedz się, jak możesz się zaangażować.

Dzieło Pomocy św. Ojca Pio

KRS 0000217272
Nr konta Bank Pekao SA: 74 1240 2294 1111 0010 1273 0039
Nr konta dla przelewów z zagranicy Bank BNP Paribas:
PL 46 1600 1013 1844 8878 7000 0001 • SWIFT/BIC: PPABPLPK
tel.: +48 12 433 51 70 • e-mail: pomoc@dzielopomocy.pl