Br. Henryk Cisowski - wieloletni dyrektor Dzieła nagrodzony!

Br. Henryk Cisowski - wieloletni dyrektor Dzieła nagrodzony!
Z ogromną dumą i radością informujemy, że br. Henryk Cisowski OFMCap – założyciel i wieloletni dyrektor Dzieła Pomocy św. Ojca Pio został nagrodzony tytułem "Człowieka Roku 2019", przyznanym przez Kapitułę Konkursową pod patronatem Gazety Krakowskiej.
W uzasadnieniu przyznanego przez kapitułę tytułu czytamy: Za zaangażowanie w pomoc bezdomnym i najuboższym, za troskę o drugiego człowieka, za wyjście do potrzebujących i stworzenie kompleksowego, nowoczesnego ośrodka pomocy.
 
Tytuł "Człowieka Roku" przyznawany był po raz 28. Kapituła konkursu honoruje ludzi zasłużonych dla województwa małopolskiego w różnych dziedzinach, swoimi dokonaniami rozsławiających nasz region w kraju, a nierzadko i za granicą, postaci powszechnie szanowane i znane.
 
W wywiadzie opublikowanym na łamach portalu brat Henryk podkreślał: Dzieło jest dla wszystkich - ono pomaga też tym, którzy przychodzą włączyć się w pomoc. Mamy tu osoby samotne, które nie są bezdomne, nie są ubogie, ale Dzieło zmieniło ich życie - czują się potrzebni, zobaczyli świat inaczej. Chodzi o budowanie relacji, o odkrywanie w tym drugim człowieku - człowieka. Spotkanie z bezdomnymi uzmysławia nam, że to nie jest takie czarno-białe, że wcale tak się nie różnimy i że postawieni w obliczu innych życiowych sytuacji - też moglibyśmy wylądować na ulicy. (...) Dzieło było miejscem odkrycia i przeżywania pięknego oblicza Kościoła. Kościół instytucjonalny nie ma dzisiaj dobrej passy i trochę mnie to nie dziwi. Dla mnie Dzieło Pomocy św. Ojca Pio to nie tyle organizacja charytatywna, co projekt odnowionego Kościoła. Zrobiliśmy to, o czym inni bez końca gadają: że służba, że dla ubogich, że świeccy w Kościele, że rola kobiet,że deklerykalizacja struktur. Myślę, że Panu Bogu nie chodzi jedynie o to, aby wszyscy poszli w niedzielę na mszę. To znacznie ambitniejszy projekt - nowe niebo i nowa ziemia. Wierzę w ten projekt, wierzę w przyszłość takiego Kościoła.
 
 
Polecamy również wywiad z br. Henrykiem, który ukazał się w naszym biuletynie. 

Dzieło Pomocy św. Ojca Pio

KRS 0000217272
Nr konta Bank Pekao SA: 74 1240 2294 1111 0010 1273 0039
Nr konta dla przelewów z zagranicy Bank BNP Paribas:
PL 46 1600 1013 1844 8878 7000 0001 • SWIFT/BIC: PPABPLPK
tel.: +48 12 433 51 70 • e-mail: pomoc@dzielopomocy.pl