Do biegu, gotowi, START… dla osób bez domu!

Do biegu, gotowi, START… dla osób bez domu!

O tym, że można biec nie tylko do celu, ale również dla kogoś, od ośmiu lat przekonuje Dzieło Pomocy św. Ojca Pio. W tegorocznym Półmaratonie Marzanny, który rozpoczyna wiosenny sezon biegowy - po raz kolejny drużyna Dzieła wystartuje pod hasłem „Ulica dobra do biegania, nie do mieszkania”. Biegowa inicjatywa ma zwrócić uwagę kibiców, zawodników i przechodniów na problem jakim jest bezdomność oraz pokazać osobom bez domu, że pomimo końca zimy nadal dostrzegamy ich potrzeby i trudności z jakimi się borykają.

Chcesz pobiec w barwach Dzieła Pomocy? Nic prostszego! Dołącz do drużyny Dzieła w 17. Półmaratonie Marzanny lub towarzyszącym mu biegu na 10 km:

  1. Zarejestruj swój udział w biegu na www.polmaratonmarzanny.pl/
  2. Skorzystaj z formularza – FORMULARZ, by dać nam znać, że chcesz być częścią wielkiego biegowego dzieła!
  3. Zaznacz w kalendarzu niedzielę 22 marca i czekaj na dalsze informacje o propozycjach wspólnego treningu i spotkaniu w dniu startu.
  4. Nie zapomnij zaprosić do drużyny znajomych biegaczy.
  5. Dołącz do wydarzenia na FB, żeby śledzić na bieżąco rozwój akcji „Ulica dobra do biegania, nie do mieszkania”

A jeśli jesteś niezdecydowany, podajemy 5 powodów, dla których warto pobiec z nami dla osób bez domu:

1) WIOSNA NIE KOŃCZY PROBLEMÓW

Półmaraton Marzanny odbywa się na przełomie zimy i wiosny. Kiedy mijają mrozy, wydaje się, że problemy osób bezdomnych znikają. Naszym celem jest zwrócenie uwagi zawodników, kibiców, mieszkańców Krakowa, że trudna sytuacja tych, którzy doświadczają bezdomności, trwa przez cały rok, a zmiana daty w kalendarzu niczego nie zmienia.

2) POKAŻ, ŻE PAMIĘTASZ

Czasem nawet nie wiemy, że mijana na ulicy osoba jest bezdomna... Wiele osób bez domu pracuje, wiele z nich dba o higienę i wygląd, odbiegając od stereotypowego i krzywdzącego obrazu osób bezdomnych. Przełam stereotypy i pokaż, że los osób bez domu nie jest Ci obojętny – włóż koszulkę z hasłem „Ulica dobra do biegania nie do mieszkania”!

3) POCZUJ SIĘ CZĘŚCIĄ DZIELNEJ DRUŻYNY

Niezależnie od tego, czy startujesz w biegach długodystansowych po raz pierwszy, czy jesteś maratończykiem-weteranem – drużyna jest dla Ciebie! Gwarantujemy, że kiedy zobaczysz na trasie kogoś w koszulce takiej jak Twoja, uświadomisz sobie, że nie jesteś sam, że jesteś częścią drużyny, która nie pozostaje obojętna na problem bezdomności! W 2017 roku dla osób bezdomnych pobiegło prawie 100 osób – nie dało się nas nie zauważyć. Dodatkowo na trasie biegu obecni będą Dziełowi kibice - szykujemy transparenty, aplauz i ćwiczymy zagrzewające do walki okrzyki.

4) POZYTYWNE ROZPOCZĘCIE SEZONU

Bieganie samo w sobie jest dobrą praktyką – zdrowy tryb życia, pokonywanie własnych słabości, spędzanie czasu na świeżym powietrzu, ale… dlaczego bieganiu nie nadać większego sensu? Sezon rozpoczęty w drużynie Dzieła Pomocy musi być udany!

5) WDZIĘCZNOŚĆ OSÓB BEZ DOMU

Co roku podopieczni Dzieła Pomocy wyrażają biegaczom swoją wdzięczność. W poprzednich latach pisali listy, tworzyli medale i laurki z dedykacją. Rok temu członkowie grupy wsparcia „Loretanin” wykonali niepowtarzalne kamienne upominki, wszystkie z pięknie wykaligrafowanym słowem DZIĘKUJEMY! Co będzie w tym roku, nie zdradzimy, ale na pewno podopieczni Dzieła włożą dużo serca w przygotowanie podziękowań dla biegaczy, którzy dla nich ofiarują swój trud!

ZAPISY DO 8 MARCA! WYSTARTUJ Z NAMI i pokaż osobom bezdomnym, że ich los nie jest Ci obojętny!

Dzieło Pomocy św. Ojca Pio

KRS 0000217272
Nr konta Bank Pekao SA: 74 1240 2294 1111 0010 1273 0039
Nr konta dla przelewów z zagranicy Bank BNP Paribas:
PL 46 1600 1013 1844 8878 7000 0001 • SWIFT/BIC: PPABPLPK
tel.: +48 12 433 51 70 • e-mail: pomoc@dzielopomocy.pl