Dziękujemy naszym wolontariuszom

Dziękujemy naszym wolontariuszom

Czerwcowy piknik dla wolontariuszy jest ważnym i oczekiwanym wydarzeniem, na stałe już wpisanym w kalendarz Dzieła Pomocy. Bo czerwcowe wieczory – długie i pachnące jaśminem – są świetną okazją do tego, aby spotkać się, porozmawiać i podsumować pewne sprawy, zanim na dobre rozpocznie się sezon urlopowy i wszyscy rozjadą się na zasłużony wypoczynek.  

Tegoroczne spotkanie, przypadające w roku jubileuszu 15-lecia powstania Dzieła Pomocy, miało również charakter „wspominkowy”. O wszystkich osobach, które towarzyszyły nam kiedyś, a których już z nami nie ma, pamiętaliśmy zarówno podczas uroczystej Mszy świętej, jak i podczas wieczornych prezentacji. Z wielką radością i uznaniem zostało również przez wszystkich przyjęte to, że w gronie posługujących dziś wolontariuszy są zarówno osoby, które były z Dziełem już 15 lat temu, jak i takie, które od niedawna poświęcają swój czas i serce najuboższym.

- Jestem przekonana, że bez Was, że bez wolontariuszy nie byłoby Dzieła – powiedziała na spotkaniu Jolanta Kaczmarczyk, wicedyrektor Dzieła Pomocy. - Byliście w Dziele od zawsze, tworzyliście naszą przeszłość, budujecie teraźniejszość i nie sposób myśleć o przyszłości Dzieła bez Was. Dziękuje Wam wszystkim za wasze zaangażowanie, wielkie serca,  za to że jesteście w Dziele, niesiecie pomoc i nadzieję potrzebującym.

Ważnym punktem spotkania, jako że zgromadziliśmy się z okazji urodzin Dzieła Pomocy, był oczywiście tort. Ale wieczór upłynął smakowicie również dzięki smażonym kiełbaskom, ciastom i sałatkom, które przygotowali uczestnicy wydarzenia – pracownicy i wolontariusze Dzieła.

Galerię zdjęć z pikniku można znaleźć TUTAJ

Piknik dla wolontariuszy to jedno z wydarzeń realizowanych ze środków finansowych Województwa Małopolskiego w ramach zadania publicznego pod tytułem:  „Wolontariat w Dziele - misja dla każdego".

 

Dzieło Pomocy św. Ojca Pio

KRS 0000217272
Nr konta Bank Pekao SA: 74 1240 2294 1111 0010 1273 0039
Nr konta dla przelewów z zagranicy Bank BNP Paribas:
PL 46 1600 1013 1844 8878 7000 0001 • SWIFT/BIC: PPABPLPK
tel.: +48 12 433 51 70 • e-mail: pomoc@dzielopomocy.pl