Dziełowe rekolekcje dla wolontariuszy

Dziełowe rekolekcje dla wolontariuszy

Już od kilku lat nasi wolontariusze i pracownicy wyruszają na wspólną wyprawę, aby nabrać nowych sił do swoich codziennych obowiązków i posługi najuboższym. Tegoroczne rekolekcje, zorganizowane podczas długiego weekendu majowego w Jugowicach, były jak zawsze wyjątkowe.

Rekolekcje odbyły się w szczególnym miejscu – w domu Fundacji Albertówka w Jugowicach koło Wałbrzycha. Miejsce to stworzył ks. dr hab. Franciszek Głód z myślą o ludziach odsuniętych na margines społeczeństwa. Tam wspólnymi siłami zmagają się z codziennymi wyzwaniami – mieszkają, doglądają hodowli zwierząt i uprawy roślin w gospodarstwie rolnym. Obecnie w domu zamieszkuje 20 osób. Byliśmy pod ogromnym wrażeniem ich zaangażowania i gościnności.

Program rekolekcji był bogato wypełniony – codzienna Eucharystia, nauki rekolekcyjne, rozmowy i dyskusje. A ponieważ pogoda sprzyjała, czas wypełniły wędrówki po pięknej okolicy oraz wycieczki w Góry Sowie i do Świdnicy.

Nauki rekolekcyjne głosił brat Henryk Cisowski OFMCap, poprzedni dyrektor i założyciel Dzieła. Brat Henryk, jako biblista a zarazem osoba świetnie znającą specyfikę pracy w Dziele i służby ubogim, swoimi naukami zmotywował nas do działania.  

- Słowa brata Henryka bardzo mnie poruszyły – podsumowuje brat Grzegorz Marszałkowski OFMCap, obecny dyrektor Dzieła. Na co dzień mało kto pochyla się nad swoim życiem i analizuje w nim walkę dwóch rzeczywistości: materialnej i duchowej, doczesnej i wiecznej. Spojrzenie z takiej perspektywy na to, co się w naszym życiu dzieje, jest bardzo rozwijające, bo prawda o tym, że nasze życie doczesne jest tylko drogą nadziei na radość życia wiecznego, od razu dodaje sił, bezwarunkowo każe być silnym i robić, co do nas należy.  

Dziękujemy bratu Henrykowi za obecność na naszych rekolekcjach. Słowa podziękowania za wspaniałe przyjęcie kierujemy do całej wspólnoty Fundacji Albertówka. A wszystkim uczestnikom wyjazdu jesteśmy wdzięczni za aktywne uczestnictwo oraz wspaniałą i przyjazną atmosferę, jaką stworzyli. Już teraz zapraszamy na kolejny wyjazd, w przyszłym roku!

Dzieło Pomocy św. Ojca Pio

KRS 0000217272
Nr konta Bank Pekao SA: 74 1240 2294 1111 0010 1273 0039
Nr konta dla przelewów z zagranicy Bank BNP Paribas:
PL 46 1600 1013 1844 8878 7000 0001 • SWIFT/BIC: PPABPLPK
tel.: +48 12 433 51 70 • e-mail: pomoc@dzielopomocy.pl