W Centrum przy ulicy Smoleńsk 4...

Wizyta w nowo otwartym Centrum zaczyna się od recepcji. Tu każdy przedstawia się, podając swoje imię i nazwisko. Po zarejestrowaniu osoby potrzebujące najczęściej kierują się do łaźni, pralni lub garderoby. Jak w każdym domu, tu też są zasady: cykl prania, czas korzystania z łaźni czy ilość odzieży, którą można jednorazowo otrzymać – wszystko jest określone. Czy to zniechęca? Wręcz przeciwnie, z samej łaźni każdego dnia korzysta ponad 40 osób bezdomnych. Wszystkie normy służą tej jednej najważniejszej – by pomagając, nie uzależniać..

 

 

 

W Centrum przy ulicy Loretańskiej 11

... znajduje się Punkt Konsultacyjny - miejsce "pierwszego kontaktu" z osobami potrzebującymi. W skład zespołu Punktu Konsultacyjnego wchodzą pracownicy socjalni, doradca zawodowy, pedagog, asystent rodziny, prawnicy.
W ramach Centrum Pomocy działa również Poradnia Psychiatryczno-Psychologiczna, która jest ważnym dopełnieniem - a często podstawowym elementem - pomocy udzielanej osobie w jej pełnym usamodzielnieniu się i wzięciu odpowiedzialności za własne życie. Poradnia jest też przystosowana do prowadzenia warsztatów terapeutycznych czy grup wsparcia.

 

 

Aktualności

Z przyjaciółmi u Ojca Pio

W nocy z 16 na 17 czerwca czuwaliśmy z tysiącami czcicieli św. Ojca Pio w krakowskich Łagiewnikach.

Czytaj więcej »