List od Papieża

List od Papieża

Czas płynie szybko - od naszej pielgrzymki do Watykanu i San Giovanni Rotondo minęły już 2 miesiące. Na szczęście zostały nam ciepłe wspomnienia, zdjęcia, pamiątki oraz… list od papieża Franciszka.

Podczas audiencji generalnej w Auli Pawła VI przedstawiciele Dzieła – nasz podopieczny pan Adam oraz pani Natalia-doradca zawodowy przekazali Papieżowi upominek oraz następujący list:

Pokój i Dobro!
Drogi Ojcze Święty,

jesteśmy ogromnie wdzięczni, że znów możemy być tak blisko Ciebie. W pamięci nosimy żywe wspomnienia dwóch poprzednich spotkań… Pierwsze odbyło się dwa lata temu podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Zapewne było Ci ciężko zauważyć nas wówczas, pośród wiwatującego tłumu. Po raz drugi spotkaliśmy się kilka miesięcy później podczas Europejskich Rekolekcji Radości i Miłosierdzia. Ten czas był dla nas ważnym i budującym przeżyciem, które sprawiło, że znowu jesteśmy w drodze…

Jesteśmy grupą bezdomnych pielgrzymów, która znalazła wsparcie w krakowskim Dziele Pomocy św. Ojca Pio. Dziś dzięki dobrym ludziom pielgrzymujemy do naszego Patrona do San Giovanni Rotondo, pragnąc zawierzyć mu nasze smutki i radości. W modlitewnej pamięci zabieramy również Ciebie, drogi Ojcze Święty. Pragniemy podziękować Ci za to, że zawsze o nas mylisz i z odwagą upominasz się o nasze prawa. Jesteśmy Ci niezmiernie wdzięczni za ustanowienie Światowego Dnia Ubogich oraz za modlitwy w intencji najuboższych, które Ty, a za Tobą cały Kościół, zanosicie do Pana.

My, osoby bez domu, „po ludzku” mamy niewiele. Możemy Ci się odwdzięczyć jedynie modlitwą. Będzie nam ona towarzyszyć przez resztę pielgrzymki – szczególnie przy grobie Świętego Pio, a później po powrocie do Krakowa.

Z franciszkańskim pozdrowieniem

Bracia i Siostry bez domu

oraz zespół Dzieła Pomocy św. Ojca Pio

Ku naszemu bardzo miłemu zaskoczeniu otrzymaliśmy z Watykanu odpowiedź na nasz list:

Przewielebny Ojciec Grzegorz Marszałkowski OFMCap, Dyrektor Dzieła Pomocy św. Ojca Pio

Czcigodny Ojcze,

W imieniu Jego Świątobliwości Franciszka dziękuję – za Ojca Pośrednictwem – Braciom i Siostrom, Podopiecznym Dzieła Pomocy św. Ojca Pio oraz Zespołowi tego Dzieła za obecność na audiencji generalnej w dniu 10 października oraz za przekazany list i dar.

Chciałbym zapewnić, że Ojciec Święty  swoją modlitwa ogarnia trudną sytuację Osób, które nie mają swojego domu, ich cierpienia i samotność, ale równocześnie radości i nadzieje, upraszając siły do znoszenia tych doświadczeń w duchu wiary. Niech będą one wyzwaniem do umacniania chrześcijańskiej nadziei.

Jego Świątobliwość zawierza wszystkich bogatemu w miłosierdzie Bogu i z serca błogosławi krakowskiemu Dziełu Pomocy św. Ojca Pio.

Łączę wyrazy szacunku
Mons. Paolo Borgia, Asesor

Ojcu Świętemu i Jego współpracownikom dziękujemy za tak wielką uwagę wobec osób ubogich i bezdomnych. I my zapewniamy o modlitewnej pamięci!

Dzieło Pomocy św. Ojca Pio

KRS 0000217272
Nr konta Bank Pekao SA: 74 1240 2294 1111 0010 1273 0039
Nr konta dla przelewów z zagranicy Bank BNP Paribas:
PL 46 1600 1013 1844 8878 7000 0001 • SWIFT/BIC: PPABPLPK
tel.: +48 12 433 51 70 • e-mail: pomoc@dzielopomocy.pl