Razem z nami możesz zaangażować się i „dać siebie" osobom, które kroczą na drodze powrotu do domu. Dołącz do wolontariuszy Dzieła Pomocy i wspieraj osoby bezdomne.

Choć lato w pełni, w Krakowie już rozpoczyna się gorączka zbliżającego się nowego roku szkolnego… Myśląc o tym, co będziemy robić w trakcie najbliższych kilku miesięcy nauki, warto podjąć również wyzwanie dobroczynne i zaangażować się w wolontariat. Nie wiecie gdzie się zgłosić? Zapraszamy do Dzieła!

U nas każdy wolontariusz jest potrzebny, bo każda osoba, wnosząc swoją niepowtarzalną cząstkę, buduje i ubogaca nasze wspólne Dzieło Pomocy. Nie jest istotne wykształcenie, doświadczenie zawodowe, wiek czy umiejętności. Liczą się dobre chęci, a zadania, w które mogą się zaangażować nasi wolontariusze zawsze się znajdą!

Pomoc wolontariuszy często wynika z potrzeby chwili, bo w Dziele zwyczajnie wiele się dzieje. Wolontariusze mogą u nas zadeklarować swoje stałe wsparcie oraz możliwość uczestniczenia w inicjatywach akcyjnych. Wszystko tu zależy od dobrej woli, predyspozycji osobistych  i możliwości czasowych każdej osoby.

Naszych wolontariuszy łączy  wspólny cel, dlatego nie są dla siebie anonimowi. Uczestniczą w spotkaniach integracyjnych oraz szkoleniach, dzięki którym przystępując do pracy są wyposażeni w niezbędną wiedzę.  

Jak się zaangażować? Wystarczy przyjść na spotkanie informacyjne z koordynatorem wolontariatu – najbliższe odbędzie się 23 sierpnia o godzinie 18.00 w Centrum Dzieła przy ul. Loretańskiej 11 w Krakowie. 

Więcej informacji można uzyskać na stronie internetowej oraz kontaktując się mailowo (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) lub telefonicznie (12 433 51 65).

Aktualności

Zostań naszym wolontariuszem!

Razem z nami możesz zaangażować się i „dać siebie" osobom, które kroczą na drodze powrotu do domu. Dołącz do wolontariuszy Dzieła Pomocy i wspieraj osoby bezdomne.

Czytaj więcej »