Dzięki klientom krakowskich sklepów Auchan Bonarka i Auchan Bronowice, do osób bezdomnych trafią nowe ubrania! Akcja „Kup jeden więcej”, która dobyła się w sobotę 3 marca zasiliła w odzież garderobę Dzieła Pomocy.

Przez cały dzień klienci sklepu Auchan w Galerii Bronowice oraz w Bonarka City Center przy okazji swoich zakupów mogli wspomóc osoby bezdomne. Wolontariusze Dzieła zachęcali, by do koszyków i wózków sklepowych, oprócz produktów z własnej listy zakupów, dołączyli coś dla osób bezdomnych.

Podczas zbiórki prosiliśmy szczególnie o artykuły odzieżowe, buty i bieliznę do garderoby – co tydzień odwiedzanej przez kilkudziesięciu podopiecznych Dzieła.

Przez jeden dzień udało zebrać się prawie 500 sztuk bielizny, w tym ciepłe kalesony, slipy i biustonosze. Osoby, którym nie  jest obojętny los osób bez domy przekazali także 1500 par skarpet, kilka kurtek, dresów i pasków do spodni. Do potrzebujących trafią także buty, czapki, szaliki i rękawiczki.

W Dziele powtarzamy, że często nowe ubranie otwiera kolejny rozdział w życiu ubogich, którzy trafiają do nas w chwilach największego kryzysu. W czystym i ciepłym ubraniu inaczej wchodzi się w nowy dzień drogi do domu…

Wśród zebranych artykułów znalazły się także artykuły żywnościowe: konserwy, przyprawy, makarony i kasze oraz środki higieniczne, w tym mydła, które trafią do łaźni dla osób bez domu.

Podziękowania w imieniu osób bezdomnych kierujemy do wszystkich, którzy włączyli się w akcję:

  • Kupujących, którzy nie przeszli obojętnie wobec potrzeb osób najuboższych;
  • Dyrekcji i Pracowników sklepów Auchan w Bronowicach i Auchan Bonarka za możliwość organizacji i przeprowadzenia zbiórki;
  • Wolontariuszy, którzy poświęcili swój czas i energię, by inicjatywa po raz kolejny mogła się odbyć.

 

 

Aktualności

Prowadzeni przez Ojca Pio

Bieżący rok, a szczególnie najbliższy weekend, to wyjątkowy czas dla wszystkich czcicieli Ojca Pio, w tym osób bezdomnych. 20 września będziemy obchodzić jubileusz stulecia stygmatyzacji, zaś 23 września przypada pięćdziesiąta rocznica śmierci świętego Kapucyna.

Czytaj więcej »